Megavlecht maken op 15 en 16 aug
Oproep mee-makers gezocht
‘Ritueel voor een toren’ is het project van tamyra meesters, een 34 meter lang kunstwerk dat zich slingert om een bijna 100 jaar oude toren van de Oude Willemsbrug, naast de vlonder aan de Maaskade.
Het werk van oude scheepstouwen verwijst naar de bedrijvigheid van weleer op de rivier en de kades en naar een sprookje. Straks hangt de punt van de vlecht hoog boven de rivier. . .
‘Ik hoop op een feestje voor de toren én een feestje voor iedereen die dit mee-maakt of komt kijken.’ zegt tamyra, bewoner van het eiland en bedenker van dit project. ‘Op allerlei lagen en manieren ontstaan er verbindingen; van oude materialen met de kracht van nu bijvoorbeeld, en in het plezier van samenwerken en ontmoeten, tussen nieuwe herinneringen maken en herinneringen over de vroegere bruggen ophalen, verhalen horen en vertellen over het leven van mensen van vroeger en nu op deze historische plek aan de rivier, midden in Rotterdam.’
Op twee dagen, ‘s ochtends en ‘s middags, zijn bewoners, mannen, vrouwen, jongeren en andere belangstellenden van harte welkom om samen te werken aan dit ‘Ritueel voor een toren’, want er zijn veel handen en spieren nodig om van de 50 meter lange oude scheepstouwen een stoer en kleurrijke vlecht te maken. ‘Ik heb jullie hulp gewoon nodig, alleen gaat het zeker niet!’
De megavlecht hangt tot eind december 2026 om de toren, als een herkenningsbeeld aan het water, een plek die verhalen bewaard, wie weet nieuwe ontmoetingen markeert en verleden, heden en toekomst met elkaar verbindt. ‘Ritueel voor een toren’ wil benadrukken dat de stad bestaat uit meer dan stenen en water en vooral uit de mensen, herinneringen en allerlei soorten verbindingen. En dat elke dag nieuwe verhalen en verbindingen kunnen en zullen ontstaan.
Za 15 en zo 16 augustus 2026,
10:00 – 16:00 uur
Noordereiland, op de vlonder/aan de kade tussen Oude en Nieuwe Willemsbrug in Rotterdam
Kom je meedoen?
Meld je aan via deze link: https://forms.gle/Q4TxADKizxYCSQqL9
Ritueel voor een toren
Naast de vlecht ontwikkelt ‘Ritueel voor een toren’ nog randprogramma’s, onder andere voor kinderen bij Tante Nino, een ‘boordwandeling’ langs de kades en ‘vlechten en versieren’ leren van andere culturen.
Volg daarvoor ‘Ritueel voor een toren’ op Instagram en Facebook
Ritueel voor een toren is onderdeel van het programma Rotterdamse Waterparels van Stichting Brugwachtershuisjes
foto’s stm | studio tamyra meesters 2026




