Werkgroep Kadekapers update 30 juni 2026

>
Werkgroep Kadekapers update 30 juni 2026

Noordereiland – 30 juni 2026

Tijdens de werkgroep Kadekapers zijn best wat maatregelen aangekondigd. Een aantal maatregelen wordt nog verder verkend. Hieronder een update van de werkgroep.

Zoals jullie wellicht gemerkt hebben, zijn de werkzaamheden voor de aanleg van de drempels nog steeds niet gestart. Hieronder lezen jullie daarover onder andere meer.

Verslag werkgroep Kadekapers 30 juni 2026

Gewijzigde aanpak verkeersdrempels Noordereiland

De gemeente heeft besloten de eerder aangekondigde aanleg van 11 verkeersdrempels op het Noordereiland aan te passen. In plaats van alle drempels direct aan te leggen, worden eerst twee drempels geplaatst als proef. Daarna worden metingen uitgevoerd en worden de resultaten beoordeeld.

Deze wijziging is een gevolg van nieuwe reacties en zorgen van bewoners over onder meer de locaties van de drempels, het type drempels en mogelijke trillings- en schadeoverlast voor woningen. Na aanvullend onderzoek en verdere interne afweging kiest de gemeente voor een gefaseerde aanpak die tot een duurzame oplossing moet leiden. Zorgvuldigheid vindt de gemeente het belangrijkst.

Na de zomer worden de resultaten van de proef gebruikt voor een volgende stap. Bewoners en ondernemers krijgen vervolgens de gelegenheid om hierover vragen te stellen en mee te denken. Er is een bewonersbrief in de maak waarin de gewijzigde aanpak wordt toegelicht die begin volgende week uitgaat. De volledige e-mail van de projectmanager Floriaan Alferink is hieronder voor wie meer achtergrondinformatie te lezen.

Avondafsluitingen

Vanwege een aangepaste aanpak van de drempels blijven de afsluitingen in ieder geval tot en met de zomerperiode van kracht. Na de zomer bekijken we de situatie opnieuw.

Afsluiting

Functioneren verkeersregelaars

Al is de algemene tendens dat tijdens de avondafsluitingen de overlast duidelijk minder is, zijn er ook veel meldingen over het functioneren van de verkeersregelaars. Meldingen van verkeersregelaars die niet op hun post staan, zich niet houden aan werktijden dan wel bezoekers te eenvoudig doorlaten etc. Het functioneren van de verkeersregelaars heeft onze continue aandacht. Meldingen worden besproken met de leverancier. Wat het moeilijk maakt is dat de verkeersregelaars mandaat hebben om het verkeer te geleiden en niet tegen te houden. En dat is wat we hen nu wel vragen. Daarbij komt dat ze veel te maken hebben met bedreigingen. Om hun veiligheid te waarborgen wordt dan vaak gekozen om geen verdere discussie aan te gaan en doorgang te verlenen. De gemeente wil benadrukken dat de straatafsluitingen met verkeersregelaars een tijdelijke maatregel is. In een volgende fase moet geautomatiseerde toegang de oplossing zijn voor de overlast.

Sluiproute

Er is geconstateerd dat enkele motorrijders Ons Park gebruiken om tijdens de avondafsluitingen toch op het eiland te komen. De gemeente onderzoekt de situatie en kijkt naar aanvullende maatregelen.

Mosquito’s

Deze hadden al geleverd moeten zijn, maar de leverancier heeft vertraging opgelopen. Olga heeft deze nu twee weken gegeven waarbinnen ze echt geplaatst moeten gaan worden. Met Dominique is contact over de praktische uitvoering.

Koopvaardijhof

Het parkeren op de kade is bemoeilijkt door het afsluiten met betonblokken. Inmiddels hebben we een melding binnen gekregen dat de Kadekapers nu naast de afsluiting aan de kade hangen. Om dit tegen te gaan heeft een bewoner een idee ingediend voor een aanpassing van de afsluiting. Wanneer het idee uitvoerbaar is zal dit worden uitgevoerd. Dit word nu door de collega’s onderzocht.

Doelgroepen onderzoek

Er loopt een doelgroepen onderzoek met het doel meer inzicht te krijgen in de drijfveren van de overlast gevende automobilisten. Zodat we erachter komen wat zij nou eigenlijk belangrijk vinden. Wat hun behoefte is en wat ze ervoor nodig hebben om wel te blijven doen wat ze willen doen, maar dan wel met als voorwaarde: zónder overlast voor bewoners. De gemeente heeft een ontwerpbureau en de Wijkbouwers ingehuurd om dit ontwerpend onderzoek uit te voeren. Zo hebben ze nu meerdere interventies bedacht om in gesprek te komen met de automobilisten. Meer informatie vind je op www.autosindestad.nl

Reminder Bos op Poten

De opening van het Bos op Poten is geweest. De 23 bomen staan er mooi bij. Ga eens keer kijken op het Prinsenhoofd van het Noordereiland.

Bron: Jacco Bakker
Wijkmanager Feijenoord & Entrepot/ Noordereiland
Gemeente Rotterdam

Dit verslag is een update aan de werkgroep.
eind juni 2026.

Gemeente Rotterdam

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart